tr
ende

Kompozit Tabela

Kompozit Tabela

Kompozit Tabela , Öncelikle tabelaların hangi malzemelerden imal edildiğinden bahsetmemiz gerekir. Buna göre temel olarak metal, cam, kumaş, plastik veya ahşap malzemeler bu yapılar konusunda temel üretim malzemeleridir. Tabi bu malzemeler birbirleriyle beraber kullanılabildikleri gibi, teknolojinin de faydaları ile elektrik gücü ile çalışan yapılarda çeşitli elektrikli malzemeler de kullanılmaktadır.

İç mekanlarda kullanımı az veya bireysel olan bu malzemeler dış mekanlarda bulunduklarından dayanıklı şekilde üretilmelilerdir.Temel malzemelerin yanında asıl konuya bakarsak, bu uygulamaların başlıca alt kategorilerini vermeye başlayabiliriz.Klasik cephe uygulamaları şekil yönünden ayrılan bir çeşittir. Binaların her cephesine uygulanabilen ve yüzeysel olarak uygulanabilen bu tabela çeşidinde genellikle mekan tabelaları kullanılır.

Işıklı Kompozit Tabela

Kompozit uygulamalar genellikle büyük ve hacimli yapılardır. Yol kenarlarında veya şehir içlerinde reklam amaçlı uygulanan malzemeler olup genellikle uzaktan görülebilmeleri için ışıklı özelliğe sahiplerdir.

Işıklı Kutu harf

Kutu harf uygulamalar genellikle krom veya alüminyumdan üretilmiş kabartma harflerden ve logolardan oluşarak belirli bir yüzey üzerine yapıştırılan tabelalar çok estetik yapılardır. Genellikle mekan tabelaları olarak kullanılırlar

Neon uygulamalar özel malzemeler olan neon çubukların çeşitli şekillerde bir düzen içinde bulundurulmaları ile uygulanır. İçindeki gazın yanması sayesinde farklı renklerde ışıldayabilen bu malzemeler el emeği ile yapılır ve ışıklı tabela olarak yol kenarları veya mekan tabelaları olarak çok tercih edilir. Etki alanı geniştir.

Led uygulamalar da da neon gibi özel led ışıklandırmalardan oluşturulan bütünlüğün yanmasıyla etki veren tabelalardır. Uzun mesafelere erişebilirler.

Kompozit Dijital baskı Uygulama

Dijital baskılı tabelalar genellikle metal ya da plastik düz malzemeler üzerine yapılan dijital baskıların görülmesi ile etki verirler.

Kompozit Tabela Çeşitleri

Kompozit tabela diğer bir çeşidi olarak son dönemlerde meşhur olan kayan yazılı tabelalar aktif ve dinamik bir etki verirler.

Bu temel çeşitlerin yanında diğer malzemelerle yapılan işlemeli uygulamalar da bulunmaktadır. Örnek olarak pleksi malzemeli uygulamalar veya metal üzerine lazer baskı yapılan uygulamalar verilebilir.

araç yazıları ışıklı tabela ışıksız tabela vinil tabela, çatı tabelası, totem tabela, cephe giydirme, yönlendirme tabelası, dijital baskı, araç kaplama, vinil afiş, vitrin yazıları, pleksi kutu harf, paslanmaz kutu harf, fileli paslanmaz harf, folyo kesim, roll up, eczane tabelası, uyarı ikaz tabelası, alüminyum harf, gold paslanmaz harf, akıllı tabela, krom harf, ışıksız kutu harf, bayi tabelası, vinil tabela, kompozit tabela,,, pleksi tabela